You are currently viewing Jak wybrać odpowiedni regał magazynowy?

Jak wybrać odpowiedni regał magazynowy?

W celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa należy zwrócić szczególną uwagę na poszczególne działy. To właśnie one stanowią o tym jak funkcjonuje cała firma. W związku z tym w obrębie każdej komórki powinny być regularnie przeprowadzane działania zmierzające do optymalizacji i zwiększenia wydajności, a także poprawy warunków pracy. Szczególnie ważne jest to w przypadku logistyki.

Jak dobrze zagospodarować magazyn?

metalowe regały magazynoweTo właśnie ona odpowiada za zamawianie elementów niezbędnych do produkcji, a także za przyjmowanie i wydawanie paczek. W celu ułatwienia funkcjonowania bardzo często stosowane są metalowe regały magazynowe umożliwiające składowanie na nich towarów. W zależności od potrzeb przedsiębiorca zamówić może różne rozmiary, a także konfiguracje. Przykładowo na rynku dostępne są regały o szerokości: 80,90,120, a nawet 150 cm. Podobnie jeśli chodzi o wysokość dostępne są elementy od 180 do nawet 240 cm. Z perspektywy zastosowania istotny jest materiał wykonania półek, a także sposób ich montażu. Najważniejszym parametrem pozostaje jednak nośność półki wyrażona w kilogramach. Definiuje ona poniekąd docelowy obszar zastosowania konstrukcji. Inne elementy są bowiem ustawiane na regałach w firmach produkujących metalowe elementy, a inne w przedsiębiorstwach wykonujących chociażby opakowania czy wypełniacze do paczek. Jak widać zróżnicowanie jest całkiem spore.

Warto wspomnieć, że na rynku funkcjonuje wielu producentów dostarczających takich rozwiązań. W trakcie poszukiwań należy zwrócić uwagę na różnice w wykonaniu poszczególnych elementów. Może się bowiem okazać, że istnieje możliwość zamówienia wzmocnionych elementów, które lepiej sprawdzą się w określonym zastosowaniu. Nie bez znaczenia są także różnice cenowe oraz dostępność towaru. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia będzie niesatysfakcjonujący.