You are currently viewing Organizacja imprezy integracyjnej

Organizacja imprezy integracyjnej

Dobrze zintegrowany zespół osiąga zdecydowanie lepsze wyniki w zakresie pracy, lepiej postrzega wspólny cel i chętniej do niego dąży – dobrze wie o tym każdy manager, który stara się być na bieżąco z wynikami różnorodnych badań dotyczących pracy w zespole. Aby osiągnąć właściwe relacje w zespole, wypracować zespołowość i poczucie wspólnoty, dobrym rozwiązaniem jest organizowanie regularnych integracji, mających na celu wspólne spędzenie czasu i rozwój.

Zorganizowanie imprezy pod Krakowem

imprezy integracyjne okolice krakowaPodczas organizowania imprezy integracyjnej pod uwagę musimy wziąć kilka kwestii. Po pierwsze, liczbę osób, które mają wziąć udział w wydarzeniu i jego charakter. Inaczej będziemy organizować wydarzenie, gdzie chcemy postawić przede wszystkim na budowanie zespołowości podczas wspólnych aktywności, inaczej zaś, jeśli chcemy integrację połączyć z konkretnymi warsztatami. Kiedy interesują nas duże imprezy integracyjne okolice Krakowa będą miejscem, gdzie bez większego problemu znajdziemy odpowiednie możliwości w zakresie zorganizowania wyjazdu z aktywnościami fizycznymi, jak i takiego, gdzie będziemy mogli przeprowadzić zajęcia warsztatowe. Do naszej dyspozycji pozostają miejsca, w których możemy zorganizować kilkudniowy wyjazd, ale również i takie, które sprawdzą się jako baza wypadowa na jeden dzień, by popracować w innym otoczeniu niż zazwyczaj. Bardzo często hotele i ośrodki, które specjalizują się w integracjach firmowych mają przygotowaną odpowiednią ofertę.

Kiedy poszukujemy dobrego miejsca na imprezę integracyjną, w pierwszym kroku powinniśmy zastanowić się, czego oczekujemy od miejsca tego typu, jakiego rodzaju imprezę chcemy zorganizować. Następnie bardzo ważny będzie termin, a także sprawdzenie dostępności danego ośrodka w interesującym nas terminie. W zakresie samej organizacji pomocni mogą być dla nas pracownicy ośrodka.