You are currently viewing Zaawansowane ładowarki do samochodów elektrycznych

Zaawansowane ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowarki które dołączane są fabrycznie do samochodów elektrycznych są dość dobre, i dla wielu użytkowników takich samochodów wystarczają w zupełności. Najczęściej są to standardowe ładowarki kablowe, które mogą być przewożone w bagażniku samochodu, i podłączane praktycznie w każdym miejscu. Kierowcy narzekają jednak, iż owe ładowarki są bardzo powolne, i podczas gdy nie jest to problemem na długim postoju, czasem konieczność szybkiego naładowania samochodu jest wymagana natychmiast.

Najnowocześniejsze ładowarki do nowych pojazdów elektrycznych

najlepsze domowe ładowarki do samochodów elektrycznychKierowcy posiadający elektryczne samochody często wyposażają się w ładowarki o wyższym napięciu ładowania oraz znacznie wyższych parametrach niż ładowarki fabryczne, głownie z powodu ich ogromnej funkcjonalności i znacznie szybszego trybu ładowania ogniw samochodowych. Najlepsze domowe ładowarki do samochodów elektrycznych mogą ładować ogniwa trzykrotnie szybciej niż fabryczne modele ładowarek, i podczas gdy pozornie nie jest to duża różnica, przy ładowaniu ogniw po dużym zużyciu skok wydajności widoczny jest natychmiast. Jedno standardowe ogniwo może być naładowane w pięć minut za pomocą tej ładowarki, co w połączeniu z niewielkimi gabarytami oznacza iż jest ona również idealna do zabrania w dłuższą trasę, gdzie może być wykorzystana zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Ładowarki tego typu są często spotykane również wśród kierowców posiadających służbowe samochody elektryczne, zwłaszcza tych którzy często udają się w delegacje. Można je dostać zarówno u producentów samochodów, jak i w firmach które zajmują się produkcją wyższej jakości sprzętu elektronicznego do pojazdów napędzanych elektrycznie.

W zależności od modelu, mogą one być bardzo prostymi urządzeniami, nie posiadającymi żadnej możliwości regulacji napięcia czy szybkości ładowania, albo dość skomplikowanym sprzętem, przeznaczonym do użytku dla osób bardziej zaznajomionych z działaniem wyposażenia elektrycznego i samochodów napędzanych takowym silnikiem. Profesjonalni kierowcy rekomendują wymianę fabrycznych ładowarek na właśnie takie urządzenia, gdyż są one pod niemal wszystkimi względami lepsze i wydajniejsze, a na dodatek nie należą do szczególnie drogich inwestycji, zwłaszcza biorąc pod uwagę inne akcesoria do pojazdów elektrycznych.