You are currently viewing Szuflady mogą mieć wymienne fronty

Szuflady mogą mieć wymienne fronty

Podczas urządzania kuchni musimy pamiętać o tym, żeby posiadać wystarczającą ilość różnego rodzaju szuflad, dzięki którym będziemy mogli skutecznie radzić sobie z rozłożeniem wszystkich naszych przyborów kuchennych, co jest niezwykle ważne z perspektywy każdej osoby, która zajmuje się gotowaniem w swoim domu. Takie szuflady są bardzo praktyczne, ale musimy pamiętać też o ich względach estetycznych, szczególnie wtedy, gdy będziemy szykowali się do remontu.

Jak sprawnie wymienić cały front szuflady?

ikea kuchnia - fronty do szufladPodczas przygotowań do remontu warto uwzględnić takie czynniki jak chociażby to, że będziemy mogli dopasować nowe fronty szuflad do naszej stylistyki, którą chcemy obrać. Sama zmiana koloru ścian może nie być wystarczająca, dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak sprawnie zdemontować front naszej szuflady. Zwykle jest on przyczepiony na kołki do ścian bocznych szuflady , dlatego jego usunięcie nie powinno być problematyczne. Możemy wykręcić odpowiednie śruby mocujące, jeżeli się znajdują, a jeżeli ich nie ma, najlepiej będzie wybić stary front młotkiem dzięki czemu pozostanie nam sam szkielet szuflady, do którego będziemy mogli dodać taki front, jaki będzie nas interesował. Szukając w dziale IKEA kuchnia – fronty do szuflad na pewno uda nam się znaleźć takie, jakich będziemy potrzebować. Co ważne, fronty mogą zupełnie różnic się od siebie, zarówno pod względem faktury, koloru jak i użytego materiału, dlatego warto wiedzieć, jaki front wybrać do naszej stylizacji. Pomoc w zakupie i wyborze frontu możemy uzyskać w dobrym markecie, gdzie pracownicy znają się na swojej pracy i będą umieli pomóc nam wybrać odpowiednio, co sprawi, że będziemy bardzo zadowoleni z tych zakupów. Musimy o tym pamiętać, szczególnie, gdy będziemy starali się rozwijać i upiększać nasz dom. To bardzo ważne, aby pamiętać też o wymianie takich elementów na nowe. 

Skuteczna oraz szybka wymiana frontów na nowe jest w stanie odświeżyć wygląd naszej kuchni oraz całkowicie zmienić jej charakter. Możemy wykorzystać w tym celu jeden z popularnych marketów, gdzie uda nam się znaleźć wiele gotowych rozwiązań, nawet do mebli, które były robione dla nas na wymiar, ponieważ fronty to elementy niezwykle uniwersalne, które można wykorzystywać w wielu konfiguracjach.