You are currently viewing Tania wiata z blachy

Tania wiata z blachy

W miastach przeważnie nie ma miejsca na budowę własnego garażu, dlatego też  kierowcy zostawiają swoje pojazdy przy ulicy lub na płatnych parkingach. Jednakże zawsze lepiej jest mieć swój garaż, który będzie najlepszy zabezpieczeniem.

Jak wyglądają typowe wiaty blaszane?

wiata hala blaszanaJeszcze do niedawana, popularne „blaszaki” nie były dobrze oceniane, gdyż jak wiadomo, blacha nie jest odporna na działanie wilgoci. W związku z tym istnieje duże ryzyko, że szybko przybierze kolor rdzy. Jednakże dzisiejsza wiata hala blaszana wygląda zgoła inaczej i przede wszystkim, wykonana jest z innego rodzaju blachy. Jest ona znacznie grubsza i pokryta warstwą środka antykorozyjnego, dzięki czemu nie pokryje się rdzą nawet po wielu latach użytkowania. Taka propozycja jest kusząca dla wielu właścicieli samochodów, dlatego też panuje nimi duże zainteresowanie. Można je kupić w wersji na jeden lub dwa samochody, ze standardową otwieraną bramą. Jednakże dla wymagających klientów dostępne są też modele z automatycznymi bramami, choć wymaga to nieco modyfikacji garażu. Nie mniej jednak nawet podstawowy model doskonale się sprawdzi na parkowanie każdego modelu samochodu. Jeżeli chodzi o cenę wiaty blaszanej, to zależy ona o rozmiaru i może wynosić kilka lub też kilkanaście tysięcy złotych. Warto zauważyć, że dzisiejsze blaszane garaże mogą być wykonane z blachy, która z zewnątrz imituje drewno, a na dachu ma położoną specjalną osłonę przed nagrzewaniem się od słońca. Dzięki temu latem temperatura wewnątrz nie będzie zbyt wysoka.

Poza miastem, bardzo często można spotkać blaszane wiaty jako garaże na samochody, które stoją zaraz przy budynkach lub z dala od nich. Pod względem montażu, panuje tu duża swoboda, ponieważ jedyne czego wymagają, to równej nawierzchni.