You are currently viewing Szerokie zastosowanie płyt HPL

Szerokie zastosowanie płyt HPL

Obecnie nowoczesne budownictwo sięga po coraz bardziej innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dotyczy to zarówno elementów konstrukcyjnych, które pozwalają na wznoszenie coraz większych budynków w coraz trudniejszych warunkach, jak i też estetyczne wykończenie budynków podczas prac nad zewnętrznymi elewacjami. Obecnie wiele firm decyduje się na wykorzystanie tego typu rozwiązań, zarówno dla klientów biznesowych jak i prywatnych.

Gdzie zastosować płytę warstwową z laminatu?

trwałe płyty trespaW pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, czym są płyty HPL. Są to płyty, które wykonane są z wielu warstw różnego rodzaju materiałów, na przykład papieru, które połączone są ze sobą specjalną żywicą. Taki materiał i żywicę poddaje się działaniu wysokich temperatur oraz bardzo wysokiego ciśnienia, co sprawia, że powstaje jednolita płyta, następnie pokrywana zabezpieczającym laminatem. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne chronienie takiej płyty przed warunkami atmosferycznymi. Zarówno deszcz jak i promieniowanie ultrafioletowe nie są takim płytom straszne. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku płyt, które przeznaczone są na zewnętrzne elewacje, konieczne będzie zastosowanie dodatkowego filtra chroniącego płytę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Będzie to szczególnie ważne, gdy nasze płyty zwrócone będą w s kierunku południowym. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne ochronienie naszej elewacji oraz sprawienie, ze będzie ona wyglądała naprawdę korzystnie i nowocześnie. Takie płyty są nie tylko estetyczne, ale też niezwykle funkcjonalne, dzięki czemu chronią skutecznie zewnętrzną elewację naszego budynku. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy zastanawiać się nad tym, jakiego rodzaju wykończenie dla naszych elewacji chcemy zastosować. Jeżeli interesują nas tylko trwałe płyty Trespa to sprawdzony producent, na którego warto postawić.

Tego typu płyty są bardzo wytrzymałe i często możemy zyskać nawet dziesięcioletnią gwarancję od producenta, który zapewni nas, że kolory nie staną się mniej wyraziste. To bardzo ważne, gdy będziemy decydowali się na wykończenie elewacji. Musimy liczyć się z tym, że przez wiele lat, a może nawet dekad, nasza elewacja nie będzie zmieniana i zachowa jednolity wygląd. Warto więc wcześniej dobrze przemyśleć to, jakiego rodzaju elewację wybierzemy.