Ostatnio wiele słyszy się na temat produktu, który nosi nazwę: farba ekranująca. Dla kompletnych laików, nazwa to może wydawać się co najmniej dziwna. Cóż więc oznacza? Otóż jest to rodzaj farby, który traktujemy jako swego rodzaju bazę a jej zadaniem jej pochłanianie promieniowania elektromagnetycznego. Odpowiedź na pytanie kiedy ją stosować znajduje się w tekście poniżej.

Więcej informacji o farbie ekranującej

farba ekranującaWyżej wspomniany produkt jest nazywany inaczej farbą pochłaniającą promieniowanie elektromagnetyczne. Kiedy stosować taką farbę i jak ona właściwie działa? Otóż, po pierwsze jej zadanie jest stworzenie ekranu pola magnetycznego. Dzieje się to tak, że dzięki znajdujących się w farbie cząsteczek wody, po nałożeniu jej na ścianę, tworzy ona swego rodzaju ekran. Jego zadaniem jest absorpcja cząsteczek elektromegnetycznych, dzięki czemu jest ich mniej w naszym otoczeniu. Ten innowacyjny produkt powstał dość niedawno i cieszy się coraz większą popularnością. Farba ekranująca na pierwszy rzut oka nie różni się od zwyczajnej białej farby ściennej, jedynie jej właściwości są zupełnie inne. Na ten rodzaj farby spokojnie możemy nałożyć inną farbę kolorową. Nie zmniejszy to w żaden sposób działania farby ekranującej, a nawet producent zapewnia, że większa ona wydajność jaką dają farby dekoracyjne, ponieważ nie potrzebują one już takiego krycia.

Jeśli interesuje nas działania jakie ma farba ekranująca, powinniśmy zastanowić sie czy nie potrzebujemy tego rodzaju rozwiązania w naszym domu. Zwłaszcza, że spokojnie możemy stosować ją na różnego rodzaju tynkach, zarówno tych wapiennych, cementowo-wapiennych czy po prostu na zwykłym betonie. Poza tym, jest ona niezwykle wydajna i może stanowić podkład czy bazę pod docelową farbę kolorową.

About the author: Piotr Jędrzejczyk