Dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego

Beton do niedawna wykorzystywany był tylko i wyłącznie jako materiał konstrukcyjny i budowlany. Z biegiem lat dostrzeżone zostały jego walory i obecnie wykorzystywany jest jako element dekoracyjny zarówno w wykończeniu wnętrz, jak i na zewnątrz budynków. Płyty betonowe produkowane są przez wiele firm, a nowoczesna technologia umożliwia otrzymanie bardzo efektownego i wytrzymałego materiału. Produkty betonowe mogą mieć fakturę gładką lub porowatą i występować we wszystkich możliwych odcieniach szarości oraz w indywidualnej kolorystyce.

Dekoracje  betonowe w formie płyt

betonowe płyty dekoracyjneStanowią innowacyjny produkt dekoracyjny coraz częściej stosowany w mieszkaniach jak i budynkach użyteczności publicznej. Płyty betonowe mogą stanowić wykończenie ścian, a także być formą elewacji zewnętrznej. Nowoczesne betonowe płyty dekoracyjne produkowane są w wielu rozmiarach, a producenci umożliwiają indywidualny dobór pod względem rozmiaru i koloru. Idealnie komponują się z wszelkimi innymi materiałami wykorzystywanymi w wystroju wnętrz, takimi jak metal i drewno, nadają pomieszczeniom industrialnego i nowoczesnego wyglądu. Elewacje z płyt dekoracyjnych idealnie wtapiają się w miejskie nowoczesne przestrzenie i nadają oryginalnego charakteru budynkom. Stosowane do wystroju wnętrz tworzą minimalistyczne innowacyjne formy industrialnego lub nowoczesnego wyglądu. Idealnie pasują do sypialni, salonu, a także mogą być wykorzystane w kuchni i łazience. Producenci stosują wiele technologii umożliwiających zabezpieczenie betonu przed wodą, nadając odpowiedniej struktury i izolacji. Surowy beton jest niezwykle ciekawą formą zróżnicowaną pod względem faktury i odcieni szarości. Montowany w łatwy i prosty sposób jest niezwykle efektownym materiałem, a przy tym tanim i łatwym w utrzymaniu. Betonowe płyty mogą także zostać zastosowane jako blaty łazienkowe lub kuchenne.

Stosowane są także przy wykończeniu schodów i innych elementów budynków. Idealnie komponują się z każdym rodzajem wykończenia wnętrz, a najlepsi projektanci prześcigają się w sposobach wykorzystania betonowych płyt dekoracyjnych podczas projektowania nowoczesnych domów i budynków użyteczności publicznej. Płyty z betonu to ponadczasowy produkt dający wiele możliwości zastosowań. Stosowany jest jako okładziny ścienne i podłogowe, a dekoracyjne walory umożliwiają tworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych wykończeń nadających industrialnego i i minimalistycznego wyglądu.