Opieka nad noworodkiem sprawia wiele problemów młodym rodzicom, którzy nie mają jeszcze doświadczenia. Wszystkie czynności wykonują pierwszy raz, więc dopiero się uczą jak dziecko, trzymać, karmić, usypiać czy kąpać. Jednak to z kąpielą mają największy problem, bo obawiają się, zamoczenia kikuta pępowiny czy nalania wody do uszek.

Jak wykorzystywać stelaże do wanienek?

duże podstawy pod wanienkiNiedoświadczeni rodzice muszą się zdać się na opinie innych, którzy już odchowali dzieci i wiedzą, co jest dla nich najlepsze. W kwestii kompletowania wyprawki, warto się zastanowić, które produkty są niezbędne i tylko te kupić. Na pewno przyda się łóżeczko, wózek i ubranka, ale trzeba też mieć zestaw kąpielowy. W jego składzie znajduje się wanienka, ręcznik, gąbka czy nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami. Bywa, że w zestawie znajduje się stelaż, ale w większości przypadków trzeba do oddzielnie dokupić. Duże podstawy pod wanienki znacznie ułatwiają wykąpanie malucha, ponieważ można w nich ustawić dziecko na optymalnej wysokości. Schylanie się czy nawet klęczenie przy dziecku w trakcie kąpieli nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo może kosztować rodziców bólem pleców. Stelaże pod wanienki są wykonane z lekkiego aluminium, które jest bardzo wytrzymałe. Konstrukcję podstawki stanowią dwie, połączone uchylnie rurki, które w górnej części rozchodzą się na zewnątrz, tworząc tym samym miejsce na wanienkę. Pomiędzy prostymi częściami górnych ramion, znajduje się podest w kształcie prostokątnej ramki. Pozwala ona na stabilne rozłożenie stelaża. Natomiast w dolnej części, po jednej stronie zamontowany jest płaskownik zwiększający bezpieczeństwo. Podczas kąpieli nie unikniemy wychlapania wody, dlatego nóżki podstawki zostały wyposażone w gumki antypoślizgowe, które ograniczają ryzyko ślizgania się na mokrej podłodze. Duża podstawka ma wysokość około stu centymetrów.

Wszelkie akcesoria dla noworodka i niemowlaka, kupimy w sklepach z artykułami dla małych dzieci. Stelaże pod wanienki są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a mianowicie biały, szary i srebrny. Każdy z nich posiada możliwość złożenia w pionie lub w poziomie, więc nie zajmuje wiele miejsca. Ceny podstawek zaczynają się już od trzydziestu paru złotych, a kończą nawet na stu pięćdziesięciu złotych. 

About the author: Marcin Wróbel