Powodzenie sklepów internetowych jest uzależnione od zadowolenia ich klientów, na które przekłada się głównie szybkość realizacji transakcji oraz sposób zapakowania towaru. Z tego też względu w tego typu sklepach inwestuje się w sposoby pakowania, które zapewniają większe bezpieczeństwo towarom. Materiały budowlane na przykład często wysyła się rozmieszczone na paletach.

Zastosowanie folii stretchowej

folia typu stretch producentPraca na magazynie sklepu wysyłkowego nie jest zadaniem prostym. Aby taki sklep mógł działać sprawnie, wysyłane przesyłki powinny być pakowane jednocześnie szybko, ale też powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dlatego też do pakowania przesyłek bardzo często wykorzystuje się różnego rodzaju folie, takie jak folia typu stretch producent tego rodzaju folii do jej wytworzenia wykorzystuje kilka warstw folii z poliuretanu. Dzięki takiemu sposobowi wytworzenia folia stretch jest jedną z tych, którą najtrudniej jest rozedrzeć – jest to możliwe praktycznie tylko przy pomocy dobrze naostrzonego noża. Dzięki temu folia ta jest wykorzystywana szczególnie do zabezpieczania towaru rozmieszczone na paletach – taki towar wystarczy owinąć folią, aby nie było możliwości, że spadnie z palety w czasie jej transportu i zgubi się lub uszkodzi. Folie stretch są dostępne w dwóch rodzajach  – do pakowania ręcznego i maszynowego, przy pomocy specjalnych urządzeń. Ten drugi rodzaj jest wykorzystywany na magazynach coraz częściej, szczególnie odkąd wzrosło znaczenie automatycznego trybu pracy na magazynach. Rolkę folii stretch do pakowania maszynowego wystarczy umieścić w maszynie zwanej owijarką do aplet, aby automatycznie zabezpieczyła ona zgromadzony na palecie towar bez udziału człowieka. Folia do pakowania ręcznego zaś sprawdzi się przy pakowania mniejszych przesyłek, szczególnie tych które są wysyłane do klienta w oryginalnym, fabrycznym opakowaniu. Folie stretch są dostępne w wersji bezbarwnej jak również w nieprzeźroczystej, zazwyczaj czarnej. Dzięki temu możliwe jest ukrycie zawartości danej przesyłki przed osobami postronnymi.

Właściwe zabezpieczenie przesyłki przed jej wysłaniem jest niezmiernie ważne zarówno dla osób prywatnych, jak również tych, które pracują w sklepach wysyłkowych. Dlatego też do pakowania produktów coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju folie. Szczególnie popularne są te, które składają się z kilku warstw.

About the author: Ewelina Kaczmarek