Przy urządzaniu wnętrz w domu lub mieszkaniu można skorzystać z pomocy projektanta. Jest to specjalista od aranżacji i wystroju wnętrz, którego praca polega na wykonaniu projektu dopasowanego do oczekiwań klienta. Zaaranżowanie wnętrz z pomocą projektanta ma swoją cenę. Czasem warto tą cenę zapłacić. Szczególnie jeśli nie ma się zmysłu przestrzeni i zbyt dużej wyobraźni. Kupując nowe mieszkanie można je zaprojektować zanim jeszcze zostanie zbudowany blok mieszkalny.

U dobrego projektanta zapłacimy za efekt

dobry projektant wnętrz PoznańZnalezienie projektanta wnętrz jest bardzo łatwe. Jest całe mnóstwo różnych biur projektowych, które oferują również aranżację i projektowanie wnętrz. Jeśli chodzi o konkretne ceny usług to zależą one przede wszystkim od tego, jaką reputacją i uznaniem cieszy się dany projektant czy biuro projektowe. Jeśli jest to bardzo renomowane biuro to cena z automatu jest wyższa. Może się jednak okazać, że dobry projektant wnętrz Poznań pracuje samodzielnie i wcale nie ma autorytetu w postaci wielkiej pracowni. Wtedy też nie ma się nad czym zastanawiać i można z takich usług skorzystać. U dobrego projektanta zapłacimy za efekt, czyli po realizacji projektu. Nie wszyscy stosują taki model rozliczeń. Zapłata za efekt ma rację bytu wtedy, kiedy projektant nadzoruje realizację swojego projektu. Bo można również na taki wariant się zdecydować. Wtedy płacimy za projekt oraz jego realizację. Najczęściej wygląda to w taki sposób, że za projekt musimy zapłacić kilka tysięcy złotych. Jeśli chodzi o realizację to jest to procentowa kwota od wartości całej aranżacji wnętrz. Jeśli za zrobienie wnętrz według projektu i z nadzorem architekta zapłacimy przykładowo sto tysięcy złotych to architekt może zażądać z tego nawet pięćdziesiąt procent. I wtedy właśnie można zapłacić za efekt, czyli już po skończeniu wszystkich prac wykończeniowych.

Projektanci wnętrz wiedzą najlepiej jak powinny wyglądać wnętrza w domach i mieszkaniach. Samodzielna aranżacja wnętrz wcale nie jest łatwa i czasami lepiej po prostu zlecić ją specjaliście w tej dziedzinie. Samo zaprojektowanie wnętrz kosztuje kilka tysięcy złotych. Można jednak zamówić projekt a następnie usługę w postaci nadzorowania realizacji projektu. Wtedy za wszystko płaci się po zakończonych pracach.

About the author: Natalia Bucik