Chociaż we wszelkich badaniach dotyczących organizacji ślubu i wesela za najważniejsze elementy uważa się znalezienie sali bankietowej oraz zespołu zabawiającego gości to wielu narzeczonych za najtrudniejsze uważa znalezienie odpowiedniego fotografa ślubnego. Sprawdź, w jaki sposób zabezpieczyć się przed zatrudnieniem nieodpowiedniej osoby?

Wspólny język z fotografem ślubnym

fotograf ślubny szczecinPierwszym wyznacznikiem, jaki odróżnia amatora od profesjonalisty jest bogate portfolio zawierające zdjęcia z wszystkich etapów ceremonii i przyjęcia. Oglądając wcześniejsze realizacje ogłaszającego się fotografa można znaleźć wiele odpowiedzi na podstawowe pytania; czy dobrze czuje się podczas fotografowania w słabym oświetleniu parkietu? Czy potrafi uchwycić wszystkie ważne momenty podczas ceremonii? Czy potrafi pracować z niedoświadczonymi modelami w trakcie pleneru? Kiedy już ustalicie, czy na zdjęciach są wszystkie ważne dla Was elementy pora przejść do konkretów, czyli omówienia i podpisania umowy. W dzisiejszych czasach jest to konieczność pozwalająca w sytuacjach konfliktowych dochodzić swoich praw. Jeśli fotograf ślubny szczecin nie jest tu wyjątkiem, poważnie traktuje swoich klientów, odpisanie umowy jest koniecznością. Ważnym aspektem pracy profesjonalnego fotografa ślubnego jest zawarcie w ofercie pakietów z papierowymi odbitkami lub gotowymi albumami ze zdjęciami, które będą pamiątką na lata.

Ważnym elementem, o którym większość przyszłych małżonków nie myśli jest możliwość skorzystania z internetowej galerii, tworzonej przez fotografa ślubnego. Można z niej w ciągu kilku- lub nawet kilkunastu tygodni po uroczystości można pobrać zdjęcia z wesela. Jest to duże udogodnienie dla osób, które chcą podzielić się zdjęciami z rodziną mieszkającą w innych miastach.

About the author: Jerzy Hyż