Nowoczesna podłoga sprawia, że nasze mieszkanie od razu zaczyna dużo lepiej wyglądać. Nabiera nowoczesnego charakteru. Nawet jeśli mamy mieszkanie w starym budownictwie, to możemy uzyskać taki efekt, że nasze mieszkanie będzie wyglądać bardzo dobrze. Ważne jest to, aby dobrze wykończyć podłogę, którą zamierzamy położyć.

Biała listwa podłogowa

białe listwy podłogowePrzerwę pomiędzy podłogą, a ścianą możemy zakryć tylko na jeden sposób, a mianowicie ułożyć wzdłuż ścian listwy podłogowe. Ważne jest to, aby wybrać taki rodzaj listw podłogowych, który będzie dobrze komponować się z podłogą. Do nowoczesnej podłogi najlepiej pasują białe listwy podłogowe. Takie listwy są bardzo uniwersalne, co przekłada się bezpośrednio na ich popularność. Listwy wykonane są z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu żywotność takich listw jest na bardzo wysokim poziomie. Listwy są nie tylko wytrzymałe, ale też dość elastyczne. Ułatwia nam to montaż takich listw przy ścianach, które nie są w stu procentach równe. Taka listwa świetnie przylega na całej swojej długości. Listwę możemy przymocować do ściany na kleju lub kołkach szybkiego montażu, jeden i drugi sposób jest równie dobry. Listwy możemy docinać na odpowiedni wymiar przy pomocy zwykłej piły. Montaż takich listw jest na tyle prosty, że bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z tym sami, nie potrzebujemy fachowej ekipy remontowej.

Listwy kupujemy na sztuki. Jedna sztuka takiej listwy posiada długość dwóch i pół metra. Za jedną listwę zapłacimy od kilkunastu do maksymalnie trzydziestu złotych. Zakupu takich listw możemy dokonać w każdym sklepie stacjonarnym z branży remontowo budowlanej lub zamówić je z jednego ze sklepów internetowych.

About the author: Ryszard Nowak