Współcześnie, jeśli twoi pracownicy w imieniu firmy uczestniczą w konferencjach branżowych czy udzielają się jako eksperci w mediach, konieczne jest aby posiadali profesjonalnie wykonane portrety biznesowe. Takie fotografie będą wizytówką waszej firmy, a więc muszą wpisywać się w standardy corporate design. Dlatego ważne jest aby wszyscy mieli zdjęcia zrobione przez jednego fotografa, który odda jednolity stylistycznie materiał z sesji.

Jak przygotować się do sesji biznesowej

fotografia biznesowaKażdy fotograf, który podejmuje się wykonania zdjęć pracowników na pewno przed sesją ustali szczegóły odnośnie rodzaju potrzebnych zdjęć oraz ubioru modeli. Jednak możesz świadomie przygotować się na wszelkie ewentualności wcześniej. Po pierwsze: fotografia biznesowa zakłada, że model będzie prezentować się jako ekspert, a więc stanie przed obiektywem w eleganckim stroju: biznesowej sukience lub garniturze z marynarką/żakietem. Często, dla urozmaicenia fotograf prosi o przygotowanie ubrań do przebrania się podczas zdjęć. Dobrym pomysłem jest też rezygnacja z intensywnych kolorów, nawet jako akcenty biżuteryjne. Po drugie: białe tło jakie jest często stosowane w fotografii biznesowej uwydatnia cienie pod oczami oraz wszelkie niedoskonałości. Tak więc jeśli masz w niedalekim czasie stanąć przed obiektywem, odwiedź kosmetyczkę. Zaś wieczorem przed sesją zrób peeling i wyśpij się aby  pod oczami nie zrobiły się sine podkówki. Aby dobrze wypaść na portretach bardzo często fotograf prosi o ułożenie rąk, tak by dłonie były widoczne na zdjęciach, co oznacza, że konieczny jest także delikatny manicure. Najlepiej na zdjęciach prezentują się naturalnie wyglądające paznokcie w kolorach brzoskwini lub jasnego różu stosowanego do manicure francuskiego. I wreszcie po trzecie: zapoznaj się z podstawami pozowania. Wciągnięcie brzucha sprawi, że kręgosłup pozostanie prosty, a przeniesienie ciała na nogę znajdującą się nieco dalej od fotografa, nada sylwetce lekkości.

Każda sesja zdjęciowa to niewielki stres dla fotografowanego. Najlepszym sposobem, by sesja fotografii biznesowej przebiegała w przyjaznej atmosferze jest znalezienie fotografa, którego podejście do nieprofesjonalnych modeli pomoże rozprawić się z tremą, a na zdjęciach prezentowały się same uśmiechnięte twarze.

About the author: rabartosz