Kupno zlewozmywaka jeszcze nie tak dawno temu nie stanowiło żadnego problemu. Wpływ na to miał fakt, że nie mogliśmy zbyt mocno wybrzydzać przy zakupie ponieważ dostępnych było zaledwie kilka modeli zlewozmywaków a przecież i tak musieliśmy jakiś zakupić. Niegdyś nie przykładano też zbyt dużej wagi co do wyglądu zlewozmywaków. Obecnie się jednak sporo na tej płaszczyźnie zmienia.

Funkcjonalne i piękne zlewozmywaki

zlewozmywaki kamienneBez wątpienia zlewozmywak jest urządzeniem, którego zdecydowanie nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Sprzęt ten przydaje się zarówno w myciu różnych produktów przeznaczonych do spożycia jak również zlewozmywaków używamy do tego do czego zostały stworzone czyli do mycia w nim naczyń. Mimo tego, że wiele osób korzysta obecnie ze zmywarek to jednak zlewozmywaki w kuchni to absolutna konieczność. Od jakiegoś czasu szczególnie dużą popularnością cieszą się zlewozmywaki wykonane z granitu. Niekiedy spotkać je możemy też pod innym określeniem takim jak zlewozmywaki kamienne czy też zlewy kwarcowe. W rzeczywistości w składzie takiego zlewozmywaka znaleźć można przede wszystkim żywicę epoksydową. Stanowić ona może od 60-ciu aż nawet do 80-ciu procent składu całego zlewozmywaka. Taka żywica jest w tym wypadku odpowiedzialna przede wszystkim za wytrzymałość zlewozmywaka. Natomiast dodatki w postaci kwarcu oraz barwników mają za zadanie wpływać na estetykę tego urządzenia.

Na dzień dzisiejszy zlewozmywaki kamienne występują w różnych wersjach. Mogą się one różnić przykładowo ilością komór lub też kolorystyką. W sprzedaży dostępne są przykładowo zlewozmywaki dwukomorowe oraz jednokomorowe. Sporo osób decyduje się też na zakup nowości w postaci zlewozmywaków wyposażonych dodatkowo w ociekacze służące do suszenia naczyń po ich umyciu.

 

About the author: Karola Paciorek