Na dzień dzisiejszy w sklepach możemy znaleźć mnóstwo produktów, które wymagają samodzielnego złożenia. Producenci mebli, różnych elementów aranżacji wnętrz, i tak dalej, dbają o to, żeby tworzone przez nich produkty były proste do złożenia, a zarazem efektowne wizualnie. Doświadczyłam tego na własnej skórze, kiedy to kilka miesięcy temu razem z mężem urządzaliśmy nasze pierwsze w życiu mieszkanie. Większość mebli i różnego rodzaju elementów złożyliśmy sami. 

Samodzielnie złożona balustrada

balustrady do samodzielnego montażuMimo tego, że na każdym kroku mamy bardzo łatwy dostęp do specjalistów z przeróżnych dziedzin, to i tak ostatecznie panuje na rynku trend samodzielność. Wynika on chyba z tego, że jesteśmy przyzwyczajani do natychmiastowej gratyfikacji. Więc, na przykład, jeżeli mamy możliwość kupienia mebli i złożenia ich tego samego dnia, to zamówienie ich na wymiar i czekanie, aż stolarz je wykona i zamontuje może się dla nas okazać mało atrakcyjną opcją. Kiedy urządzaliśmy nasze mieszkanie, bardzo mocno zależało nam na czasie. Stąd meble, które kupiliśmy do złożenia i z większością z nich uporaliśmy się w przeciągu tygodnia. Nawet zabezpieczenie schodów wykonaliśmy sami. Okazało się, bowiem, że przez Internet można zamówić balustrady do samodzielnego montażu, która są proste, ale eleganckie zarazem. Z nieukrywaną niepewnością zamówiliśmy więc cały zestaw różnego rodzaju rur. Początkowo ich ilość i różnorodność mnie przeraziła. Jednak do każdego zestawu dodawana jest klarowna instrukcja, która jasno pokazuje, które elementy i w jakiej kolejności należy ze sobą połączyć. W ciągu jednego dnia zamontowaliśmy więc balustradę, które jest zabezpieczeniem i praktyczną pomocą na naszych niewysokich schodach. Zdecydowaliśmy się na samodzielnym montaż balustrady tylko dlatego, że nie mamy wysokich schodów. W innym przypadku na pewno zatrudnilibyśmy do pomocy specjalistów. 

W dzisiejszych czasach, jak się uprzemy, bo na przykład zależy nam na czasie, to możemy samodzielnie urządzić całe mieszkanie. W sklepach dostępnych jest mnóstwo produktów, które z gotowych elementów możemy złożyć tworząc meble, albo na przykład balustrady. My z mężem, na przykład, sami zamontowaliśmy balustradę na naszych schodach. Zamówiliśmy bowiem zestaw rur, do którego dołączona była instrukcja jak je odpowiednio połączyć. 

About the author: Janina Dudek