Całe mnóstwo osób mieszkających w naszym kraju fascynuje się rolnictwem. Niekoniecznie musi być to rolnictwo rozumiane w taki sposób, że uprawia się kilka hektarów ziemniaków czy kukurydzy. Wiele osób preferuje bowiem uprawę warzyw w swoim ogródku czy też na działce rekreacyjnej. W okresie wiosennym warto skupić się na odpowiednim nawożeniu gleby.

Skuteczne nawozy naturalne

nawozy naturalne do warzywMówiąc o kwestii jaką są nawozy naturalne do warzyw koniecznie trzeba wspomnieć o klasycznym rozwiązaniu jakim jest obornik. Wbrew pozorom pozyskanie tego naturalnego nawozu niekoniecznie musi wiązać się z wizytą na wsi. Na dzień dzisiejszy całe mnóstwo sklepów ogrodniczych posiada w swoim asortymencie obornik przetworzony, który jest poddany procesom wysuszania. Jego stosowanie jest niezwykle proste natomiast jest w stanie przyczynić się do osiągania fantastycznych rezultatów w formie plonów. Obornik to jednak nie jedyne rozwiązanie. Jeśli chodzi o naturalne nawozy do warzyw to warto również zainwestować w kompostownik. W tego typu konstrukcjach umieszcza się pozostałości po roślinach, gnijące warzywa i owoce oraz różne odpadki naturalne pochodzące z naszych stołów. W kompostowniku pojawią się bakterie, które sprawią że podczas rozkładu wspomnianych odpadków dojdzie do wytrącania minerałów użyźniających glebę. Kompostownik tego typu możemy bez problemu wybudować samodzielnie na swojej działce lub w przydomowym ogródku.

Jak doskonale Państwo wiedzą, owoce i warzywa dostępne w wielu marketach posiadają w swoim składzie mnóstwo pozostałości po nawozach sztucznych. To tym bardziej powinno przekonać rolników do stosowania nawozów naturalnych bowiem dzięki nim powstaną plony, które chętniej znajdą nabywców. Jednak bez względu na to z jakim nawozem mamy do czynienia to warto pamiętać o umiarze w jego stosowaniu.

About the author: Natalia Bucik