Oczekując na nowego domownika w postaci kotka brytyjskiego powinniśmy się odpowiednio przygotować. Jest to zazwyczaj zwierzę, które charakteryzuje zrównoważony i spokojny charakter. Jednak jak każdy potrzebuje pewnych warunków oraz bezpiecznego miejsca do życia. Gdy oczekujemy na przybycie nowego członka rodziny z hodowli warto wykorzystać ten czas i już wcześniej udać się po odpowiednią wyprawkę. Na pewno będziemy potrzebować legowiska.

Wyprawka dla własnego kotka 

sprzedaż kotów brytyjskich z rodowodemJeżeli wcześniej odwiedzaliśmy wybraną przez nas hodowlę aby zobaczyć rodziców powinniśmy zapamiętać im wielkość. Tak będzie wyglądał nasz śliczny kociak gdy osiągnie dojrzałość. Dlatego legowisko powinno być dopasowane pod względem wielkości. Wiele osób decyduje się na jego zadaszenie co stworzy pewnego rodzaju izolację. Ustawiając legowisko warto wybrać kąt gdzie nie ma przewiewu i jest to punkt w którym nie ma dużego tłoku. Dlatego korytarz nie będzie odpowiednim miejscem. Czasami punkt gdzie odbywa się sprzedaż kotów brytyjskich z rodowodem ma już kilka takich legowisk dlatego warto zaobserwować sprawdzone rozwiązania. Osoba, która nie miała doświadczenia z kotami może popełnić takie błędy, które mogą owocować przeziębieniem pupila czy jego zdenerwowaniem, ponieważ nie będzie miał miejsca dla siebie. Jeżeli chodzi o kupno miski to należy nabyć dwa pojemniki. Jedno na karmę, a drugie na wodę do której powinien być zapewniony stały dostęp. Czasami koty brytyjskie lubią wyjmować pożywienie z miski i jeść je obok niej. Dlatego wielu właścicieli decyduje się na podstawkę, która będzie prosta w czyszczeniu. Jeżeli chodzi o miejsce dla tego rodzaju rzeczy to warto unikać jadalni, ponieważ możemy przez przypadek przyzwyczaić kotka do żebrania. Kluczowym elementem w który należy się zabezpieczyć przed przyjazdem zwierzątka z hodowli jest oczywiście kuweta. Warto wiedzieć, że im wyższa tym mniej żwirku zostanie wysypanego.

Nie którzy producenci oferują kuwety zamykane, które zatrzymują nie przyjemne zapachy. Warto zapytać się hodowcy kotów brytyjskich jakie on stosuje rozwiązanie w tej kwestii. Kotek powinien być od początku przyzwyczajany do takiego załatwiania się w wyznaczonym do tego miejscu. Dzięki temu w przyszłości będziemy współdzielili dom z dobrze wychowanym i ułożonym podopiecznym. 

About the author: Teresa Wiśniewicz