Oryginalne części do sprzętu Stiga

Rynek ogrodniczy w niektórych aspektach ma wiele wspólnego z samochodowym. Szczególni w przypadku sprzętów i pojazdów ogrodniczych, które posiadają najnowsze rozwiązania technologiczne. Są dostępne od kilkunastu producentów, ale jedynie Stiga jest godny polecenia.

Czy do kosiarek potrzebne są elementy zamienne?

części do kosiarki stigaMarka Stiga jest znana na polskim rynku już od wielu lat, gdyż dostarcza klientom doskonałej jakości urządzenia do koszeni trawników, odśnieżania czy przygotowywania terenów do określonej pracy. Najpopularniejsze są kosiarki elektryczne i spalinowe, podkaszarki oraz traktorki ogrodowe. Wszystkie mają długą gwarancję producenta, ale pomimo tego zawierają elementy, które podlegają stałym tarciom i obciążeniom, przez co  zużywają się w określonym tempie. Przeważnie są to ostrza tnące, które po określonym czasie wymagają wymiany, aby mogły ponownie zapewniać pracę urządzenia bez zarzutu. Wszystkie części do kosiarki Stiga kupimy w specjalnych sklepach z asortymentem producenta albo w popularnych sklepach ogrodniczych. Poza ostrzami dostanie także przekładnie napędowe, poszczególne komponenty, które współgrają z ostrzami, a niekiedy także poszczególne elementy obudowy. Są to no nowe i oryginalne części, na które producent udziela gwarancji. Jednak może też nabyć tańsze części Stiga na aukcjach internetowych, które będą używane. Najczęściej pochodzą one z uszkodzonych modeli kosiarek i traktorków i są sprawne, choć nigdy nie mamy stu procentowej pewności co do ich jakości.

Jeżeli chodzi o cenę części zamiennych Stiga, to są one dość mocno zróżnicowane, gdyż zależą od modelu kosiarki czy traktorka, do którego są przeznaczone. Najczęściej są kupowane noże, które mogą być pojedyncze lub podwójne i kosztują od stu osiemdziesięciu złotych.