Do urządzenia dużego marketu budowlanego potrzeba było odpowiednio wytrzymałych regałów, a niewielu producentów miało w ofercie regały, które miały aż tak duże maksymalne obciążenie. Mnóstwo czasu poświęciliśmy na szukaniu odpowiadających nam modeli, jednak większość z tych, które przeglądaliśmy, była przeznaczona raczej na małe obciążenia.

Regały z dużym obciążeniem maksymalnym

tegometallBardzo wiele regałów które były w ofertach producentów było przeznaczonych do sklepów spożywczych i podczas gdy miały one całkiem satysfakcjonującą pojemność, nie były na tyle wytrzymałe by można zastosować je do marketu budowlanego. Również układ niektórych był zdecydowanie niewygodny. Więc szukaliśmy dalej, aż w końcu natrafiliśmy na stronę firmy Tegometall, która była dużym producentem regałów sklepowych, przeznaczonych zarówno do sklepów spożywczych i małego obciążenia, jak i do towarów o większych gabarytów. Oferta jaką przeglądaliśmy na stronie internetowej firmy była bardzo imponująca, i bez trudu mogliśmy znaleźć regały odpowiadające naszym potrzebom. Były to głównie wysokie konstrukcje, wymagające użycia podnośnika wózkowego by sięgnąć najwyższych półek, a ich obciążenie maksymalne sięgało do niecałej tony. Mogły służyć zarówno jako półki ekspozycyjne jak i miejsce magazynowe, a wysokość i umieszczenie półek można było z łatwością regulować.

Regały te były mocne i wytrzymałe, ale jednocześnie bardzo łatwe do złożenia i dopasowania pod konkretną ekspozycję, dlatego zdecydowaliśmy się na nie bez wahania, zamawiając odpowiednią ilość do wyposażenia całej hali sprzedaży jak i magazynu. Dostawa prosto z magazynu producenta była szybka i bezproblemowa. Całość zamówienia, mimo dość pokaźnych rozmiarów, była stosunkowo tania, nawet wliczając w to koszty transportu.

About the author: Tadeusz Woźniak