Istnieją różne formy reklamy, które pomagają kreować markę lub promować produkt. Konkurencja w każdej branży jest bardzo duża, dlatego każdy walczy o atencję i uwagę klienta. Działy reklamowe i marketingowe prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych pomysłów i projektów.

Kreatywność śląskich filmów reklamowych

kreatywne filmy reklamowe - ŚląskCoraz większą popularnością cieszą się  kreatywne filmy reklamowe – Śląsk jest w tym mistrzem. Prawdopodobnie to na Śląsku właśnie z tej formy promocji korzysta bardzo dużo firm. Sądząc po skali zjawiska jest duże zapotrzebowanie na takie filmy. Kreatywny film reklamowy powinien się wyróżniać formą oraz czymś co wyróżni go z pośród innych. Musi zawierać element dzięki któremu utkwi w naszej pamięci – jako odbiorcy. W związku z tym, że w województwie śląskim powstaje dużo filmów reklamowych, muszą one jakoś się wyróżniać. Kreatywność nie zawsze oznacza przepych. Czasem prostota i technika montażu mogą sprawić, że akurat ten konkretny pomysł będzie strzałem w dziesiątkę. Kreatywność to stan umysłu pozwalający wymyślać, tworzyć i kreować nowe pomysły i idee. To postawa dążąca do powstania oryginalnych, ale i realnych pomysłów. Im bardziej kreatywny zespół czy dział marketingu, tym większe prawdopodobieństwo stworzenia czegoś na miarę kreatywnego filmu reklamowego. Filmy reklamowe mogą powstać przy użyciu tradycyjnej kamery, kamery cyfrowej, ale i smartphona. Forma nakręcenia samego filmu jest dowolna i zależy od pomysłowości osoby, która ten film chce stworzyć. Ostatnio dość popularne staje się kręcenie filmów za pomocą drona, czyli za pomocą urządzenia, które nagrywa obraz z lotu ptaka. Szczególnie jest to polecane przy kręceniu filmów rekrutacyjnych, aby pokazać ogrom powierzchni jaką zajmuje dana firma produkcyjna. Czasem dron służy także do robienia zdjęć, którymi można przeplatać film reklamowy. Gotowy film reklamowy można umieścić nie tylko na stronie internetowej firmy, ale także w mediach społecznościowych i na różnych stronach w sieci.

Niemniej jednak, bez względu na to w jaki sposób filmy są kręcone, tworzone czy realizowane, są idealną formą promocji dla wielu firm i przedsiębiorstw. Z pewnością jest to jedna z kreatywnych form reklamowych po którym powinien sięgnąć nie jeden dział marketingu czy promocji.

About the author: Janina Jędrzejczyk