Sen jest bardzo ważny dla każdego z nas, ponieważ w czasie jego trwania regenerujemy siły i przyswajamy nowe informacje. Jednak największe znaczenie ma dla małych dzieci, które najwięcej czasu poświęcają na spanie, bo nawet osiemnaście godzin.

Czy w śpiworach jest wygodnie niemowlakom?

spiwor dla niemowlakaZaglądając do większości łóżeczek dziecięcych, zauważymy, że przeważnie dzieci są przykryte kołderkami lub kocykami. To najpopularniejszy sposób na zabezpieczenie dziecka przed zmarznięciem podczas snu. Jednak jest jeszcze jeden produkt, który może się sprawdzić jeszcze lepiej. Spiwor dla niemowlaka jest bardzo bezpiecznym miejscem do spania, ponieważ ryzyko ewentualnego zakrycia twarzy jest zredukowane do zera. Posiada on specjalnie zaprojektowane otwory na główkę i rączki, a cała reszta jest schowana w śpiworku. Przeważnie ma on kształt łezki, która jest nieco dopasowana do ciała na wysokości ramion i paszek, a później staje się coraz szersza. Jest on na tyle duży, że dziecko ma zapewnioną swobodę ruchu. Mogą w nich spać dzieci do momentu, aż nie zaczną się samodzielnie przewracać i raczkować, czyli przez około cztery – pięć miesięcy. Śpiwory dostępne na rynku są najczęściej wykonane z bawełny wewnątrz której znajduje się cienkie wypełnienie ze specjalnej włókniny lub z bambusa. Mają one najczęściej kilka rozmiarów, aby można było je właściwie dopasować do wymiarów dziecka, ponieważ nie może ono spać w za dużym ani w za małym śpiworku. Dzieci mogą w nich prze bywać w łóżeczku lub w wózku.

Zakup takiego śpiwora dla niemowlaka jest dobrym pomysłem, ponieważ będzie on zabezpieczony przed ewentualnym zakryciem twarzy pościelą, przegrzaniem się czy przed odkryciem się w trakcie snu. Jest on lekki i praktyczny i z pewnością przyda się każdemu niemowlakowi.

About the author: Anna Konopa