Każde gospodarstwo domowe w zależności od wielkości generuje różnego rodzaju odpady. Jeżeli nie mamy możliwości, aby przyłączyć się do sieci kanalizacyjnej, to musimy w inny sposób rozwiązać ten problem i najczęściej zakopujemy szambo betonowe. Możemy zamówić szambo wykonany z betonu albo też z tworzyw sztucznych. Ważne jest, żeby dopasować wielkość zbiornika do wielkości domu.

Zbiorniki betonowe na nieczystości

szamba betonowe małopolskaJednoczęściowe lub wielokomorowe możemy w dzisiejszych czasach zakupić szamba betonowe Małopolska to region, na którego terenie znajdziemy jednokomorowe szamba betonowe, które pokryte zostały żelbetonem. Dodatkowo, aby zapewnić jak największą szczelność zostały specjalnie zaizolowane. Od góry zostały zamontowane specjalne płyty włazowe, aby uniemożliwić wydobywanie się nieczystości. Szamba betonowe są znacznie cięższe od tych wykonanych z tworzyw sztucznych i dlatego musimy dla nich mieć przygotowany odpowiedni transport. Najczęściej do transportu wykorzystujemy specjalistyczne samochody wyposażone w hydrauliczny dźwig. Umożliwiają nam one załadunek szamba betonowego oraz jego rozładunek na miejscu. Najlepiej jest taki transport od razu załatwić u producenta szamb, u którego kupujemy odpowiedni rodzaj zbiornika na szambo. Dodatkowo będziemy mogli tam zamówić fachowy montaż wykonany przez profesjonalistów. W ten sposób będziemy mogli korzystać z szamba betonowego przez wiele lat i cieszyć się spokojnym odprowadzaniem ścieków ze swojego domu.

Zanim zdecydujemy się na montaż szamba to kilka godzin przed przyjazdem zbiornika powinniśmy dokonać odpowiedniego wykopu. Na dole wykopu powinniśmy również utworzyć specjalną podsypkę, aby zbiornik był stabilny. Dopiero po umieszczeniu go w wykopie fachowcy zajmą się jego podłączeniem i przeprowadzą pierwszy test działania.

About the author: Marian Marciniak