Drzwi wewnętrzne to jedna z najbardziej niedocenianych części wyposażenia wnętrz. Dobre drzwi będą stanowić akcent dla reszty wystroju wnętrza, a jednocześnie pełnią kilka ważnych funkcji. Wykończenia zwiększają estetykę pomieszczenia, grubość drzwi tłumi hałasy, a konstrukcja będzie wpuszczać światło lub zapewniać prywatność, w zależności od preferencji. Styl i rodzaj drzwi wewnętrznych, które wybierze się do pokoju, będą zależały od wyglądu pomieszczenia i właściwości, które uzna się za najważniejsze.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi pokojowe?

drzwi pokojowe łódźJeśli chodzi o wybór stylu drzwi, należy pomyśleć nie tylko o kwestiach praktycznych, ale także czy chce się mieć standardowe drzwi, wewnętrzne drzwi dwuskrzydłowe czy drzwi francuskie. W przypadku wyboru standardowej konstrukcji trzeba zastanowić się, czy chce się mieć ciężkie, solidne dębowe drzwi wewnętrzne, ozdobne wiktoriańskie, takie z panelami szklanymi, z panelami funkcyjnymi lub bardziej ekonomiczne drzwi. Drzwi wpuszczane są z pewnością najbardziej przystępną opcją i są wygodne także z innych powodów, ponieważ są raczej puste w środku, a zatem lekkie i łatwe w obsłudze. Oznacza to jednak również, że nie można ich przyciąć do rozmiaru, więc jeśli wewnętrzna ościeżnica jest węższa lub krótsza niż standardowe rozmiary, może być trudno uzyskać drzwi, które będą pasować. Wybrany materiał będzie zależał od lokalizacji drzwi i częstotliwości ich używania. Ciężkie dębowe drzwi pokojowe Łódź idealnie nadają się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu i do sypialni, gdzie ich grubość będzie przydatna do redukcji hałasu. Drzwi z pustym środkiem lub przeszklone drzwi wewnętrzne są lekkie, ładnie wyglądają i mogą być dobrym wyborem dla części domu o małym natężeniu ruchu. Przesuwne drzwi mogą być dobrym wyborem między salonem a oranżerią, ponieważ zachowają bardzo potrzebne miejsce w salonie, a jeśli będą przeszklone, wpuszczą naturalne światło do salonu.

Ostatnim elementem do rozważenia jest budżet. Jeśli chce się zastąpić stare, zniszczone drzwi wewnętrzne w całym domu, znalezienie czegoś opłacalnego może być głównym celem. Jeśli tak, wybór niedokończonych drzwi i samodzielne dodanie bejcy czy innych wykończeń może pomóc obniżyć koszty. Można jednak tak wybierać wewnętrzne drzwi, aby dodać do wnętrza odrobinę luksusu, więc solidne dębowe drzwi, które są wykończone do perfekcji, mogą być wtedy idealne.

About the author: Jerzy Hyż