Na polskim rynku znajdziemy przynajmniej kilka karm dobrej jakości, które dostępne są w sklepach sieciowych, nie tylko w sklepach zoologicznych. Jedną z firm, która takie produkty dostarcza na rynek, z całą pewnością jest firma Royal Canin. Jest to producent, który zasłynął jako wytwórca suchej karmy dla psów, która cechuje się dużym zróżnicowaniem.

Dopasowana karma dla psa

karma dla psa royal caninKiedy wybieramy karmę, która będzie stanowiła źródło składników odżywczych dla naszego psa, pod uwagę bierzemy wiele różnych kryteriów. Po pierwsze, zależy nam na tym, by była to karma, która będzie dobrana do wieku i możliwości naszego psa. Karma dla psa Royal Canin charakteryzuje się bardzo dużą wariantywnością w tym zakresie. Na rynku znajdziemy więc karmy, które przystosowane są do potrzeb szczeniąt, ale również i do potrzeb psów w podeszłym wieku, które potrzebują nieco bardziej miękkiej karmy, którą będą mogły pogryźć. W sklepach znajdziemy również produkty, których formuła została opracowana ze specjalnym uwzględnieniem potrzeb psów, które cierpią na problemy urologiczne. Tego typu karma, poprzez wybranie wyselekcjonowanych składników, ma na celu wsparcie oczyszczenia układu moczowego psa i uregulowanie wszystkich procesów związanych z właściwym działaniem. Innym przykładem karmy specjalistycznej na pewno jest karma dla psów wysterylizowanych, które powinny otrzymywać nieco zmniejszone dawki składników odżywczych.

To tylko niektóre przykłady rodzajów karm, jakie udostępniane są na polskim rynku przez firmę Royal Canin. Asortyment tej firmy jest naprawdę bogaty i zróżnicowany, w związku z czym, jeśli nasz pies charakteryzuje się szczególnymi potrzebami, warto sprawdzić, czy wśród produktów firmy Royal Canin nie znajdziemy odpowiedzi na te potrzeby.

About the author: Marian Marciniak