Zakup działki nad morzem

 

Polskie morze ma coś w sobie, co przyciąga wiele osób. Jedni chcą tu przyjeżdżać co rok na wakacje, a innym marzy się tu mieszkać. Jeżeli należymy do drugiej grupy osób, to z pewnością zainteresują nas działki na sprzedaż blisko morza.

Najlepsza lokalizacja działek

działki na sprzedaż kołobrzeg i okoliceLinia brzegowa Morza Bałtyckiego to ponad osiem tysięcy kilometrów, z czego spora część stanowi działki na sprzedaż. Oczywiście taka lokalizacja skutecznie podbija cenę, dlatego szukając gruntów nieco bardziej w głąb lądu, znajdziemy atrakcyjne działki w niższej cenie. Działki na sprzedaż Kołobrzeg i okolice są najczęściej wybierane przez rodziny, które chcą tu wybudować dom i się przeprowadzić albo postawić domek letniskowy. Jeżeli chodzi o dom jednorodzinny, to można go wybudować tylko na działce budowlanej, która posiada wydzieloną powierzchnię pod drogę, odpowiednie wymiary i nierzadko także fizycznie podłączone media. Uzbrojone działki budowlane w Kołobrzegu sprzedają się w pierwszej kolejności, ponieważ mają stały dostęp do energii elektrycznej, wody, gazu i kanalizacji miejskiej. To z kolei daje możliwość niemalże natychmiastowego rozpoczęcia prac budowlanych. Natomiast na działkach rekreacyjnych, których nie brakuje w okolicach Kołobrzegu, możemy co najwyżej postawić domek letniskowy o powierzchni nie przekraczającej dziesięć – piętnaście procent obszaru całej działki. W miejskim planie zagospodarowania przestrzennego znajdziemy informacje na temat ile i jakie budynki mogą stanąć na tego typu działce.

Z każdym rokiem przybywa osób, które praną kupić działkę nad morzem, ponieważ mają one atrakcyjną cenę w stosunku do ich lokalizacji. Im dalej od dużych miast i kurortów nadmorskich, tym niższa cena za metr, dlatego też największym zainteresowaniem cieszą się grunty w okolicach dużych miast.