Zapewne nie każdy z nas lubi różnego rodzaju bibeloty. Większość z nas powie, że tylko zbierają kurz i dają nam więcej sprzątania. Jednak niektórzy z nas decydują się na sporą ich ilość. Jeśli decydujemy się na wystrój bogaty w różnego rodzaju akcesoria, warto decydować się na takie, które pełnią jakąś funkcję. Jeśli lubimy przepych, dobrym pomysłem mogą okazać się zapachowe świeczki.

Pachnące świece – zalety

świece zapachoweW sklepach aż roi się od półek, na których dumnie stoją świece zapachowe. Każda z nich ma inny zapach i kolor. Całe szczęście daje to możliwość dopasowania ich do kolorystyki naszych wnętrz. Świeczki zapachowe znajdziemy praktycznie w każdym sklepie. Nie brakuje ich w sklepach osiedlowych, supermarketach, a także sklepach z meblami i wyposażeniem wnętrz. Niestety niektóre ze świec mają bardzo nieprzyjemne zapachy, które mogą przyprawiać o mdłości. Na największą uwagę zasługują motywy owocowe oraz kwiatowe i to właśnie one mają największą rzeszę fanów. Wszystko dlatego, że zapachy takie są łatwe do odwzorowania. Mimo to producenci świeczek zapachowych prześcigają się w pomysłach dotyczących nowych zapachów. To dlatego nie brakuje również zapachów przywodzących na myśl np. znane batony, czy lody. Taka świeczka zapachowa, postawiona w odpowiednim miejscu, tworzy wyjątkowy nastrój. Dzięki niej wnętrza wydają się nieco bardziej przytulne niż są w rzeczywistości. Poza tym świeczki te mogą pełnić rolę odświeżacza powietrza. Niestety bardzo ciężko jest trafić na świeczki, których zapach rzeczywiście będzie przypominał ten, z myślą o którym został stworzony. Najczęściej zapachy te mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Ustawienie świeczek zapachowych to świetny sposób na ocieplenie wnętrz. Poza tym tworzą one niepowtarzalny wystrój. Jednak kupując świeczki warto je najpierw powąchać, ponieważ możemy się rozczarować. Większość świeczek wcale nie pachnie tak, jak obiecuje nam producent. Mimo to na rynku jest sporo pięknych zapachów, które z pewnością warto kupić.

About the author: Janina Kaczor